Amacımız - Genel - İçerik : SAKALLIOĞULARI Ailesinin Online Buluşma Noktası
Open in new window

Duyuru

Sitemize hoş geldiniz


2015 YILI SAKALLIOĞULLARI SÜLALE TOPLANTISI 19 TEMMUZ 2015 TARİHİNDE RAMAZAN BAYRAMININ 3.GÜNÜ (PAZAR GÜNÜ) SAAT 11:30 DA GİRESUN TİREBOLU KOVAN PINAR KÖYÜNDE YAPILACAKTIR. BÜTÜN AKRABALARIMIZA İLANEN DUYURULUR.

Reklam Alanı

Site Bilgisi

Sayaç

Toplam : 430237430237430237430237430237430237
LogCounterX by taquino

Galerimizden

IcErik is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of INBOX Solutions (http://inboxinternational.com)
İçerik > Genel > Amacımız
Amacımız
Yayınlayan: Serpinli Yayınlanma Tarihi: 2010/11/7 (9491 Kere Okundu)
Amcalarım, abilerim, kardeşlerim, ablalarım, bacılarım ve bütün akrabalarım(SAKALLIOĞULLARI)

Bugün karşınıza çıkardığımız bu sitedeki yazı ve görüntülere nasıl gelindiğinin hikâyesinden başlayalım;
Çocukluğumdan beri merak ettiğim akrabalarımızı tanıma arzusuyla yanıp tutuşuyordum. 1998 yılında yeğenim Mehmet(Muhammed) SAKA ile bir mayıs ayı sonlarıydı Düzce ye gittim. Sülalemizin en yaşlısı olan Cafer SAK amcamızı ziyaret ettim. Kendisi 100 yaşının üzerınde idi. Yaşlılığın vermiş olduğu rehavet üzerinde olsada kendisine not defterine kaydettiğimiz soruları sordum. Kendisi ilk Trabzon dan Düzce nin Kaynaşlı ilçesinin Çatalçam Köyüne gelip yerleşildiğini bilahere buradan Kaynaşlı nın çeşitli köylerine(Darıyeri ve Süleyman Bey Köyü gibi) ve Kaynaşlı merkezinde de ikamet eden akrabalarımızın olduğunu isimleriyle bilebildiği kadar bizlere anlattı. Düzce merkezde de ikamet eden akrabalarımızın olduğunu ve yine Gölyaka(Düzce) ve köylerinde ikamet eden Dere Mahalle köyünde ve yine Gölyaka nın bazı köylerinde akrabalarımızın olduğunu, Konuralp ilçesinin bir köyünde daha akrabalarımızın bulunduğunu, Sakarya nın Kocaali köylerinde(Yalpankaya), Karasu(merkez ve köylerinde), Adapazarı merkezinde, Akyazı merkez ve köylerinde(Taşyatak, Ballıkaya, Taşburun, Küçücek), Karapürçek(Küçük Karabıçak, Teketaban, İrfan-ı Sani, Hoca köy gibi) yerlerde akrabalarımız yaşamaktadır. Onun haricinde İstanbul. un çeşitli semtlerinde, Bursa merkezde, Sinop un Ayancık ilçesinde yaklaşık 35-40 hane ATİK veya ATİL soyadı ile ikamet eden akrabalarımızın mevcudiyetini öğrendik. Trabzon Şalpazarı ilçesi merkez ve Kireç Mahallesi şu anki bilinen en son Anavatanımızdır. Bundan takriben 135-140 yıl önce Şalpazarı ndan taşınarak Giresun ilinin Tirebolu ilçesinin Kovanpınar Köyüne yerleşen akrabalarımızın varlığını da öğrendik.

17 Ağustos 1999 depreminde Gölyaka daki akrabalarımızdan 4 kişinin deprem nedeniyle vefat ettiğini, 12 Kasım 1999 Düzce depremınde Kaynaşlı dakı akrabalarımızdan 6 akrabamızın deprem nedeniyle vefat ettiğini, depremı takıp eden bir ay sonra İstanbul dan Kaynaşlı ya ve oradan Çatalçam köyüne gittiğimizde öğrendık.

2000 yılının nisan ayında ben( Yaşar SAKA), babam(Kamil SAKA), amcam(Kabil SAKA) ve Veysel SAK amcamızla beraber ilk gezimıze Gölyaka Dere Mahalle Köyunden başladık. Düzce merkezde doktor olan Recep SAKALLI yı ziyaret ettık. Oradan Kaynaşlı nın Süleyman Bey Köyune geçtık oradakı akrabalarımızla tanıştık ve Çatalçam köyune çıktık. Yakup SAKALLI amcamızın evınde mısafır olduk. Ertesı gun mezarlıkları zıyaret ettık (Trabzon dan sülalemızı buraya getiren Sakallığu Emin amcamızın kabrını tefriş ettirdim) Kaynaşlı merkezdekı akrabalarımıza uğradık. Darıyerinde ikamet eden akrabamızıda ziyaret ettik.

2005 yılının mayıs ayında Karasu nun Sinanoğlu nda(Hara) ikamet eden halamın çocuğunun sünnet cemiyetınde Karasu dakı Arif ve Şenol SAKA ları tanıdık. Orada aldıgımız kararla sülalemızle tanışmak ve kaynaşmak amaç ve gayesiyle (hazıran ın son haftası pazar günü 2005 te) Sakarya nın Hendek ilçesının Salmandede Piknık ve Mesira alanında ilk toplantımızı gerçekleştırdık Programımız ahirete irtihal etmiş olan akrabalarımızın ruhuna Kur' an okunarak bağışlandı dua edıldı. Akabinde yemekler yenildi ve temsılcıler seçildi. Bununla ilgili fotoğraflar sitemızde yer alacaktır.

Düşkünlerimize, yardıma muhtaçlarımıza el uzatmamız Allah’ ın emridir. Önce kendi aramızda birbirimize olan sevgi ve saygının en üst seviyeye çıkartılarak her türlü alanda birlik ve beraberliğimizi bozmadan güven ortamını tesis ederek ve genç nesillerimize bu şuurun aşılanması en temel amacımız olmalıdır. Her türlü işlerimizde istişareler yaparak en doğru kararları vermemiz gerekir. Çünkü kendi başımıza hareket etmenin önce kendi akrabalarımıza zarar vereceğini unutmayalım. Biz Sakallıoğulları vatanına, milletine, bayrağına, dinine, örf adet ve ananelerine yürekten bağlıyızdır. Bizden VATAN HAİNİ çıkamaz.

Bizlerin bir araya gelmesine sebep olan CAFER SAK amcamıza Allah’tan Rahmet diliyorum.
Türkiye’ nin çeşitli yerlerinde ben SAKALLIOĞULLARI’ ndanım diyenlerin müracaatlarını bekliyor ve tanışmak istiyoruz.

Bütün akrabalarıma(seven sevdiğine ya vakit ayırır ya da nakit ayırır) en içten saygı ve sevgilerimle selamlarım … Allah’a Emanet Olunuz.

Yaşar SAKA
Başkan
GSM : 0532 523 12 27

Yorumların sorumluluğu gönderen üyelerimize aittir. Yorumların içeriğinden, yorumu gönderen üyelerimiz sorumludur.


Reklam Alanı

Üye Menü

Hoşgeldiniz
Ücretsiz üye olmak için tıklayınız.

Giriş

Beni Hatırla

Şifremi Unuttum?


Ziyaret Edenler
Sitedekiler: 1
Üyeler: 0
Ziyaretçiler: 1
Botlar: 0

İstatistik
Yeni Üyeler: [epybohyvi-2022/11/11] [uvemof-2022/11/11] [nelsonm-2022/6/8] [yqehaq-2021/7/18] [ojehazifi-2021/6/27] [yzasaja-2021/5/26] [owepuno-2021/4/25] [idykowi-2020/9/17] [ujyxecu-2020/4/8] [agolidi-2019/8/20]
Üye Sayısı: 1656
Bugün: 0
Dün: 1

Sitedekiler:
usZiyaretçiİçerik